Loading...
Dla pacjentów ból 2022-05-23T14:43:31+00:00
Czy cierpisz na przewlekły ból?

Terapia Bólu Sooma oferuje skuteczną ulgę w bólu bez użycia opioidów. Podczas terapii, prąd niskiej częstotliwości w nieinwazyjny i bezbolesny sposób stymuluje mózg i wspomaga hamowanie natarczywego impulsu bólu, związanego z przewlekłymi dolegliwościami bólowymi. Terapię powtarza się codziennie przez dwadzieścia minut w celu złagodzenia bólu. Wykazano, że pacjenci uzyskują do 58% złagodzenia bólu w ciągu zaledwie dwóch tygodni leczenia1. Stosowanie terapii jest łatwe, a terapeuta może wypożyczyć urządzenie do leczenia w domu. Możesz kontynuować swoją regularną aktywność zaraz po zakończeniu codziennej sesji.

Do 58%ulgi w bólu utrzymuje się 2 miesiące po zakończeniu leczenia2

59% zmniejszenie pooperacyjnego stosowania opioidów3

Sooma nie oferuje usług leczniczych. Możesz uzyskać dostęp do terapii Sooma za pośrednictwem swojego terapeuty. Jeśli terapeuta nie jest świadomy tej opcji leczenia, możesz zaproponować leczenie samemu lub poprosić nas o skontaktowanie się z Twoim terapeutą.

Skontaktuj się z nami by znaleźć terapeutę
Czym jest Terapia Bólu Sooma??

Terapia Bólu Sooma oferuje bezpieczną i skuteczną ulgę w stanach przewlekłego bólu, takich jak fibromialgia i ból neuropatyczny. Terapia obejmuje dwudziestominutowe sesje terapeutyczne powtarzane raz dziennie przez dwa tygodnie. Podczas sesji terapeutycznej prąd o niskiej częstotliwości nieinwazyjnie stymuluje mózg. Zabieg jest bezbolesny i łatwy w wykonaniu, można go wykonywać samodzielnie w domu podczas wykonywania innych czynności. 90% pacjentów pomyślnie kończy proces leczenia, nawet w przypadkach, gdy leczenie w domu nie jest możliwe. Poniższy film pokazuje, jak rozpoczyna się sesja terapeutyczna:

Co obejmuje Terapia Bólu Sooma?

Przed rozpoczęciem sesji należy usunąć z miejsca zabiegowego metalowe przedmioty, takie jak biżuteria, okulary lub spinki do włosów. Powinieneś także powstrzymać się od stosowania lakieru lub żelu do włosów aż do zakończenia codziennej sesji.

Sooma Pain Therapy head cap and stimulation device

Podczas sesji zabiegowej na Twojej głowie umieszczane są dwie elektrody. Jednorazowe podkładki do stymulacji tworzą miękką powierzchnię między elektrodami a skórą głowy i wspomagają przepływ prądu elektrycznego przez włosy. Oznacza to, że terapia nie wymaga golenia głowy.

Elektrody są umieszczane na głowie za pomocą czepka, który umożliwia odpowiednie ustawienie elektrod nad docelowymi obszarami mózgu i utrzymuje elektrody na swoim miejscu podczas sesji terapeutycznej. Wystarczy, że założysz czepek na głowę i upewnisz się, że:

  1. Środkowy szew jest w jednej linii z Twoim nosem
  2. Dolna krawędź czepka znajduje się nad Twoimi brwiami

Urządzenie do zabiegów ma pojedynczy przycisk sterujący, który służy do uruchamiania i wstrzymywania stymulacji. Dla Twojej wygody cała reszta, w tym zakończenie sesji, jest zautomatyzowane.

Po rozpoczęciu leczenia możesz poczuć lekkie swędzenie pod elektrodami. Jest to całkowicie nieszkodliwe i uczucie to zacznie zanikać wkrótce po rozpoczęciu sesji. Urządzenie do zabiegów jest przenośne i poruszanie się podczas sesji jest możliwe. Oznacza to, że stymulacja może być wykonywana podczas wykonywania czynności, takich jak czytanie, gotowanie, spacery z psem, czy też wykonywanie pracy biurowej. Możesz powrócić do codziennych, rutynowych czynności tuż po sesji.

Biorąc udział w Terapii Bólu Sooma, jesteś proszony o zapisywanie swojego nastroju każdego dnia. Pozwoli to Twojemu terapeucie skutecznie monitorować Twoje postępy.

Dane są zbierane za pomocą aplikacji mobilnej. Aplikacja nie przechowuje danych osobowych ani informacji poufnych. Zapisuje się tylko to, co zostało wybrane do zapisania. Ewentualnie możesz zachować pisemny pamiętnik.

Mobile application for pain level recording
Czy są jakieś efekty uboczne lub ograniczenia związane z Terapią Bólu Sooma?

Typowe skutki uboczne, które mogą wystąpić, to uczucie swędzenia podczas stymulacji i lekki, przejściowy ból głowy. Po sesji może się również pojawić zaczerwienienie skóry w miejscu zabiegowym. Jeśli po sesji czujesz się zmęczony lub czujny, możesz dostosować porę codziennej sesji do swoich indywidualnych potrzeb.

Z Terapii Bólu Sooma nie mogą korzystać osoby, które mają metalowe implanty w okolicy głowy. Rozrusznik serca i ostre zmiany skórne w okolicy zabiegowej również stanowią przeciwwskazania do terapii. Po zabiegach operacyjnych w okolicy głowy, należy odczekać z terapią Sooma przynajmniej 6 miesięcy. Należy unikać stosowania produktów nikotynowych i alkoholu podczas Terapii Bólu Sooma.

Sooma nie oferuje usług leczniczych. Możesz uzyskać dostęp do terapii Sooma za pośrednictwem swojego terapeuty. Jeśli terapeuta nie jest świadomy tej opcji leczenia, możesz zaproponować leczenie samemu lub poprosić nas o skontaktowanie się z Twoim terapeutą.

Patient during a session of Sooma Pain Therapy

Ostatnie badania kliniczne wykazują znaczną ulgę w bólu, szczególnie w przypadku fibromialgii i bólu neuropatycznego. The European Academy of Neurology (EAN) opublikowała zalecenia dotyczące techniki w leczeniu przewlekłego bólu neuropatycznego w 20164. Europejskie wytyczne oparte na dowodach naukowych rekomendują tę metodę również w leczeniu fibromyalgii5.

Obiecujące wyniki zostały również opublikowane dla szeregu innych przewlekłych dolegliwości bólowych. Skontaktuj się z nami, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wynikach leczenia Twoich dolegliwości bólowych.

Skontaktuj się aby znaleźć terapeutę

Piśmiennictwo:

  1. Zhu CE et al. Effiectiveness and safety of transcranial direct current stimulation in fibromyalgia: A systematic review and meta-analysis. J Rehabil Med. 2017 Jan 19;49(1):2-9.
  2. Bikson M, et al. Safety of Transcranial Direct Current Stimulation: Evidence Based Update 2016. Brain Stimul. 2016 Sep-Oct;9(5):641-61.
  3. Khedr EM, et al. Role of transcranial direct current stimulation on reduction of postsurgical opioid consumption and pain in total knee arthroplasty: Double randomized clinical trial. Eur J Pain. 2017 Sep;21(8):1355-1365.
  4. Cruccu G et al. EAN guidelines on central neurostimulation therapy in chronic pain conditions. Eur J Neurol. 2016 Oct;23(10):1489-99.
  5. Lefaucheur JP et al. Evidence-based guidelines on the therapeutic use of transcranial direct current stimulation(tDCS). Clin Neurophysiol. 2017 Jan;128(1):56-92.